O naszej szkole w podręczniku do języka polskiego.

To już jedenaście lat, odkąd Szkoła Podstawowa nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu  otrzymała imię Orła Białego!

Okazuje się, że nasza szkoła została zauważona i doceniona przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne zajmujące się opracowywaniem podręczników szkolnych. Nasze logo znalazło się w podręcznikach języka polskiego dla klasy IV pt. „Jutro pójdę w świat”. str. 115.

Uczniowie poznając historyczne wizerunki godła Polski na przykładzie logo naszej szkoły mają między innymi porównać je z wizerunkami symbolu Orła Białego na przestrzeni dziejów oraz udzielić odpowiedzi, do którego jest najbardziej podobne.

Jesteśmy dumni, że możemy wzmacniać i utrwalać patriotyczne postawy wśród uczniów naszego kraju. Szczyci nas fakt, że inni poznają historię Polski  na przykładzie symbolu naszej szkoły.  Dla nauczycieli  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu wielkim priorytetem jest wychowywanie swoich uczniów w duchu miłości do Ojczyzny i pogłębiania tożsamości narodowej.

Poniżej skany stron z podręcznika do j. polskiego dla klasy IV szkoły podstawowej wydawnictwa WSiP.

skanowanie0009

skanowanie0010