13 czerwca 2017 roku w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów, zaświadczeń i nagród laureatom i finalistom  XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od  Konfederacji Barskiej  do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą.” W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród nagrodzonych laureatów wojewódzkich tego konkursu była Ania Bielecka z kl. VI c, która  w czasie zmagań konkursowych wykazała się niesamowitą wiedzą dotyczącą historii Polski i dziejów oręża polskiego.

Galę uświetniła wicekurator województwa kujawsko-pomorskiego Pani Maria Mazurkiewicz, która pogratulowała uczniom i nauczycielom odniesionych sukcesów. Po części oficjalnej, wszyscy uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru dziecięcego.

Ania  uzyskując tytuł laureata  wojewódzkiego otrzymała także dodatkowe punkty premiujące ją przy rekrutacji do szkoły średniej.

Serdecznie gratulujemy Ani i życzymy dalszych zwycięstw.

20170613_112032 20170613_172419