Prośba Pana Dawida Basaka, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Górsku koło Torunia.
Reprezentując Szkołę Podstawową im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, gmina Zławieś Wielka, k/Torunia, uprzejmie Państwa proszę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii, ograniczenia działalności szkół o pomoc dla naszego ucznia klasy 5 – Mateusza Oźminy – warto pomagać!

Mateusz ma dopiero 10 lat, wielki sympatyk sportu, a w szczególności piłki nożnej, reprezentant szkoły oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS Trójka Górsk i utalentowany muzyk z Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Górsku, a jednak w jego głowie tyka bomba. W Polsce nigdy nie uratowano dziecka ze wznową guza mózgu NSGCT. W Stanach Zjednoczonych tak! Niedawno dowiedzieliśmy się, że markery nowotworowe rosną i guz dał przerzuty. Teraz przy wznowie, szanse na wyleczenie w Polsce są równe zeru, a życie naszego ucznia wyceniono na 4 miliony złotych. Operacja w Stanach Zjednoczonych to w tej chwili jedyna szansa dla Mateusza! Terapia kosztuje ogromne pieniądze! Na dzień dzisiejszy Rodzice mają tylko 11 dni, by zebrać środki, zarezerwować specjalny lot i wyruszyć w podróż po życie! Lekarze w USA są pełni optymizmu, bo już wiele razy radzili sobie z takimi przypadkami. Dlatego prosimy o pomoc – bez Was nie damy rady – nie zdążymy. Pomóżmy Rodzicom uratować ich syna, a naszego ucznia.

Profil Facebook Szkoły Podstawowej w Górsku:
(https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowaWGorsku)

Link do bezpośredniej, oficjalnej zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/ratujemy-mateusza

A ponadto, m.in.:
Link do artykułu na portalu wp.pl:
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-raport-z-frontu-dzien-pietnasty-piekla-sie-juz-nie-boje-piekla-doswiadczam-na-ziemi-6500090371516033a

Link do materiału TVP3 Bydgoszcz:
https://bydgoszcz.tvp.pl/47594552/pomoc-dla-10-letniego-mateusza-trwa

Życzę ZDROWIA!!!
Do zobaczenia, usłyszenia,…
Dawid Basak,
Dyrektor Szkoły